Start Southampton Ponad 1000 dzieci z Hampshire skazanych lub ukaranych za przestępstwa związane z...

Ponad 1000 dzieci z Hampshire skazanych lub ukaranych za przestępstwa związane z nożem

298
0

Ponad 1000 dzieci z Hampshire zostało skazanych lub ostrzeżonych za przestępstwa z nożem w ciągu nieco ponad dziesięciu lat.

Dane Ministerstwa Sprawiedliwości dla policji w Hampshire pokazują, że młodzi ludzie byli zaangażowani w 1065 z 4848 spraw, które zakończyły się ostrzeżeniami lub wyrokami skazującymi w okresie od lipca 2010 r. do czerwca 2021 r. – co stanowi 22 procent ukaranych.

W sumie 527 z tych kar wymierzono dzieciom w wieku zaledwie 10-15 lat.

Spośród młodych ludzi skazanych w Hampshire większość (88%) była skazanymi po raz pierwszy, ale 127 było skazanych wcześniej co najmniej raz, a ośmiu miało trzy lub więcej.

Młodociani przestępcy trafili do więzienia w 103 przypadkach odnotowanych w ciągu ostatnich 11 lat, podczas gdy 445 śledztw zakończyło się wyrokami środowiskowymi, a 458 zakończyło się pouczeniem.

Policja Hampshire poinformowała, że ​​ściśle współpracuje ze szkołami i organizacjami charytatywnymi w celu zwalczania przestępczości związanej z użyciem noża.

Melanie Golding, pełniąca obowiązki nadinspektora jako kierownik wydziału ochrony publicznej w Hampshire Constabulary, powiedziała: „W pełni rozumiemy wpływ, jaki przestępstwo z użyciem noża może mieć na ofiary, rodziny i bliskich osób poszkodowanych, a także na lokalne społeczności w Hampshire i na wyspie Wighta.

„Dane opublikowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości wskazują na prawdziwy zakres przestępczości związanej z nożem i poważnej przemocy – nie tylko w Hampshire w ciągu ostatnich 10 lat, ale także w całej Wielkiej Brytanii.

„Jako policja nadal ściśle współpracujemy z jednostkami redukcji przemocy (VRU), szkołami, organizacjami charytatywnymi i partnerstwami Safe City, aby zwalczać poważną przemoc i odwracać młodych ludzi od angażowania się w przestępstwa związane z nożem”.

PoprzedniCzęści Southampton, które znajdą się pod wodą do 2050 roku
NastępnyNHS wzywa mieszkańców z problemami zdrowotnymi do zarezerwowania zimowej szczepionki