Start Polecane Ponad 100 zwierząt uwięzionych, rannych lub zabitych przez śmieci w Hampshire

Ponad 100 zwierząt uwięzionych, rannych lub zabitych przez śmieci w Hampshire

300
0

Dane opublikowane przez RSPCA wykazały, że organizacja charytatywna otrzymała 119 wezwań dotyczących zwierząt uwięzionych, rannych lub zabitych przez wyrzucone śmieci w 2020 roku.

Pomimo, że ludzie pozostawali w zamknięciu przez wiele miesięcy, RSPCA nadal odbierała ponad 10 telefonów dziennie w sprawie poszkodowanych zwierząt. Przypadki obejmowały m.in. kaczkę zaplątaną w medyczną maseczkę na twarz, małego jeża z plastikiem owiniętym wokół szyi, lisa z głową uwięzioną w porzuconym opakowaniu i głuptaka zaplątanego w plastik.

Teraz organizacja charytatywna zajmująca się dobrostanem zwierząt apeluje do opinii publicznej, aby zrobili, co w ich mocy i dołączyli do akcji Great British Spring Clean.

W całej Wielkiej Brytanii RSPCA odebrało prawie 4000 telefonów dotyczących dzikich zwierząt zranionych lub uwięzionych przez śmieci. Organizacja zachęca ludzi do pomocy w ochronie zwierząt poprzez zbieranie wszelkich śmieci, które widzą leżące w pobliżu własnego otoczenia i wyrzucania ich do kosza.