Start Coronavirus Ponad 100 tys. szczepionek przeciw Covid dostarczonych w Hampshire w zaledwie trzy...

Ponad 100 tys. szczepionek przeciw Covid dostarczonych w Hampshire w zaledwie trzy dni

325
0

W ciągu ostatnich trzech dni w Hampshire i na Isle of Wight udzielono ponad 100 000 szczepień Covid, ponieważ szefowie służby zdrowia zachęcają mieszkańców do zachowania bezpieczeństwa w okresie świątecznym.

Zespoły medyczne dostarczyły 102 700 szczepionek w ciągu ostatnich trzech dni – co przekłada się na około 4 270 na godzinę – próbując zaoferować wszystkim dorosłym dawkę przypominającą do końca roku.

Ludzie w całym Hampshire są zachęcani do zaszczepienia się. Ponadto mieszkańcom mówi się, aby dzwonili tylko pod numer 999 lub odwiedzali oddział ratunkowy szpitala w przypadkach zagrażających życiu.

Gail Byrne, dyrektor ds. pielęgniarstwa i dyrektor ds. zapobiegania zakażeniom w szpitalu uniwersyteckim w Southampton, powiedziała: „Ochrona wrażliwych pacjentów, naszego personelu i podstawowych usług, które świadczymy, pozostaje naszym absolutnym priorytetem w szpitalu uniwersyteckim Southampton.”

Centrum szczepień w Oakley Road na Millbrook jest otwarte 24 grudnia od 8:00 do 15:00.Zostanieponownie otwarte 27 grudnia i będzie otwarte codziennie do 31 grudnia w godzinach od 8:00 do 20:00.

PoprzedniPlany zamrożenia council tax w Southampton są coraz bardziej realne
NastępnyCovid: badania mówią o niższym wskaźniku Omicron