Start Polecane Ponad 100 osób przeciwnej płci z Southampton zawarło związki partnerskie

Ponad 100 osób przeciwnej płci z Southampton zawarło związki partnerskie

387
0

Jak wynika z danych liczbowych, ponad 100 osób przeciwnej płci w Southampton zawarło cywilne związki partnerskie, odkąd po raz pierwszy uzyskały do ​​tego uprawnienia.

Dane Biura Statystyk Krajowych pokazują, że 52 pary przeciwnej płci w Southampton zawarły związki partnerskie w 2020 r. – wraz z dwiema parami w Sylwestra 2019 r.

Niedawna zmiana w prawie umożliwiła kwalifikującym się parom przeciwnej płci tworzenie cywilnych związków partnerskich od grudnia 2019 r. Wcześniej tylko pary jednopłciowe mogły zawierać związki partnerskie, ale w czerwcu 2018 roku Sąd Najwyższy orzekł, że jest to niezgodne z Europejską Konwencją Praw Człowieka.

Popularność związków partnerskich osób tej samej płci w Anglii i Walii gwałtownie spadła od czasu, gdy pierwsze zalegalizowane małżeństwa homoseksualne miały miejsce w 2014 r., a w 2020 r. było ich zaledwie 785, co jest najniższym wynikiem od czasu ich wprowadzenia w 2005 r.

W 2020 r. w Southampton istniało osiem związków partnerskich osób tej samej płci – pięć między parami kobiet i trzy między mężczyznami. Partnerstwa cywilne dla par homoseksualnych w regionie osiągnęły szczyt w 2011 roku, kiedy było ich 37.

Rzecznik ONS powiedział: „W 2020 roku było prawie dziesięć razy więcej związków partnerskich między parami osób przeciwnej płci niż par tej samej płci.

„Związki partnerskie osób tej samej płci w Anglii osiągnęły rekordowo niski poziom w 2020 r. i mogły być spowodowane ograniczeniami pandemii, w których usługi rejestracji zostały tymczasowo zawieszone”.

PoprzedniMuzykoterapeuta uruchamia nową aplikację „aby zmniejszyć poczucie izolacji”
NastępnyCOVID-19: „Absolutnie” nie ma planów ograniczenia wykonywania testów swobodnego przepływu bocznego