Start Polecane Ponad 100 nowych funkcjonariuszy płci żeńskiej zatrudnionych przez policję w Hampshire

Ponad 100 nowych funkcjonariuszy płci żeńskiej zatrudnionych przez policję w Hampshire

214
0

Liczby ujawniają, że coraz więcej kobiet jest rekrutowanych jako funkcjonariusze policji w Hampshire.

Podczas gdy rząd twierdzi, że jest jeszcze więcej pracy do zrobienia, aby siły zbrojne były reprezentatywne, działacze twierdzą, że wzrost liczby kobiet w służbie policji pomoże zwiększyć zaufanie społeczne do działań policyjnych.

Dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazują, że policja Hampshire przyjęła 445 nowych funkcjonariuszy w latach 2020-21, w tym 187 kobiet (42%).

Oddzielne dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazują, że 34% funkcjonariuszy w Hampshire w marcu ubiegłego roku to kobiety, w porównaniu z 32% cztery lata wcześniej. W 43 jednostkach policji w Anglii i Walii odsetek ten wzrósł w zeszłym roku do 32% z 30% w 2016 r.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło, że wykorzystało reklamy ukierunkowane i zapewniło wsparcie kandydatom, starając się przyciągnąć więcej kobiet do ról funkcjonariuszy policji.

Women’s Aid, organizacja charytatywna wspierająca kobiety będące ofiarami przemocy, stwierdziła, że ​​jest zadowolona ze wzrostu liczby funkcjonariuszy płci żeńskiej, dodając, że śmierć Sarah Everard i późniejsze oskarżenie policjanta o jej morderstwo podważyło zaufanie do policji.