Start Coronavirus Ponad 100 dzieci z domu dziecka znalazło nowy dom w Hampshire

Ponad 100 dzieci z domu dziecka znalazło nowy dom w Hampshire

747
0

Ponad 100 dzieci z domów dziecka znalazło nowe domy w Hampshire i Isle of Wight.

W ciągu zaledwie jednego roku adoptowano 116 dzieci w wieku od zaledwie kilku dni do ośmiu lat. Od kwietnia ubiegłego roku ponad 1300 osób skontaktowało się z agencją Adopt South, aby dowiedzieć się o adopcji lub poprosić o wsparcie.

Szefowa agencji z siedzibą w Swanwick, Rachel Reynolds, powiedziała: „Ciężko pracowaliśmy, aby poprawić wskaźniki adopcji w Hampshire i na wyspie, w tym w miastach Southampton i Portsmouth oraz w Andover i Basingstoke. Otwarcie na większą grupę osób adoptujących oznacza, że ​​byliśmy w stanie dopasować dzieci do odpowiednich rodziców lub rodziców. Dzięki naszym zasobom połączonym w jednej agencji mogliśmy również zapewnić wyższy poziom wsparcia dla osób, które potrzebują pomocy.”

Wspierając osoby indywidualne i pary, usługa objęła również opieką 100 rodzin, a także prowadzi 120 warsztatów szkoleniowych, szereg grup wsparcia i dziewięć programów dla rodziców.

Agencja nadal współpracuje z potencjalnymi osobami adoptującymi podczas kryzysu spowodowanego koronawirusem i przestrzega ograniczeń dotyczących „pozostania w domu”.

Poprzedni2 mln dzieci jest zagrożonych w czasie blokady
NastępnyZłagodzenie restrykcji może spowodować wzrost zachorowań i zgonów