Start Polecane Pomysł, aby pobierać opłaty od samochodów ciężarowych za wjazd do Southampton

Pomysł, aby pobierać opłaty od samochodów ciężarowych za wjazd do Southampton

863
0

Pomysł pobierania opłat od firm transportowych, nawet do 100 funtów dziennie za wjazd do miasta, wzbudza duże kontrowersje. Firmy przeciwstawiają się takim planom i twierdzą, ze stanowią one zagrożenie dla biznesu.

Rada Miasta Southampton chce rozliczać pojazdy komercyjne, gdy tylko przekroczą granice miasta, jeśli nie spełnią surowych kryteriów emisji spalin. Właściciele firm buntują się przeciwko planom, aby dostać się do miasta za 100 funtów dziennie. Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych twierdzi, że taki pomysł może zabić gospodarkę miasta, gdyż firmy, aby uniknąć opłaty zdecydują sie na handel w innym miejscu. Opłata za wjazd do miasta stworzyłaby zagrożenie dla tysięcy miejsc pracy.

Jednak przedstawiciele Rady Miasta pozostają nieugięci i twierdzą, że wprowadzenie strefy podlegającej opłacie jest zgodne z wytycznymi rządu dotyczącymi osiągnięcia celu, jakim jest obniżenie poziomu zanieczyszczenia w mieście w możliwie najkrótszym czasie.

Southampton jest jednym z miast w Wielkiej Brytanii, które musi poprawić jakość powietrza do 2020 roku, w przeciwnym razie miasto zapłaci ogromną karę. Southampton musi obniżyć poziom azotu poniżej 40 mikrogamów na metr sześcienny powietrza. Obecnie wynosi on 42 mikrogramy. Rada Miasta twierdzi, że ponad 100 zgonów rocznie w Southampton jest spowodowanych przez długotrwałe narażenie na zanieczyszczenie powietrza.

PoprzedniRyanair wzywa do ograniczenia sprzedaży alkoholu na lotniskach
NastępnyPołączenie supermarketów Asda i Sainsbury’s może spowodować wyższe ceny i mniejszy wybór