Start Wiadomości Pomoc dla rodziny tragicznie zmarłego Łukasza Urbana

Pomoc dla rodziny tragicznie zmarłego Łukasza Urbana

1180
0

W Londynie odbyło się spotkanie Ambasadora RP Arkadego Rzegockiego z brytyjskim kierowcą, który zorganizował zbiórkę funduszy na pomoc rodzinie Łukasza Urbana zamordowanego w Berlinie.

Spotkanie w ambasadzie rozpoczęło się minutą ciszy dla upamiętnienia tragicznie zmarłego polskiego kierowcy. Nieoceniona pomoc Davida Duncana została nagrodzona przez polskiego ambasadora wyrazami wdzięczności i oficjalnym podziękowaniem.

– Mimo że nie znałem Łukasza, to historia jego przedwczesnego odejścia bardzo mnie zszokowała i wzburzyła. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak czuje się jego rodzina w tym strasznym dla nich czasie. Jako kolega po fachu postanowiłem wystąpić do społeczności kierowców, aby choć w jakiś sposób pomóc – pisał David Duncan na stronie gofundme.com.

W ciągu zaledwie 20 dni dzięki jego inicjatywie udało się zebrać aż 196 568 funtów nadesłanych przez 11 162 darczyńców z całego świata. Cała kwota zostanie przeznaczona na pomoc rodzinie zamordowanego w trakcie grudniowego ataku terrorystycznego Łukasza Urbana.

– To ważne by pokazać, że wśród wszystkich negatywnych informacji jakie ciągle słyszymy, dzieją się także pozytywne rzeczy. Pan Duncan miał bardzo ważny i bezinteresowny cel – wsparcie rodziny ofiary. Jego inicjatywa spotkała się z niezwykłym odzewem ze strony nie tylko polskich i brytyjskich kierowców, ale także kierowców z całej Europy – podkreślił w rozmowie z „Gońcem” ambasador Arkady Rzegocki.

Podczas swojego przemówienia brytyjski kierowca wyraził nadzieję, że tragiczna historia z Berlina zwróci uwagę na problemy, z którymi mierzą się kierowcy każdego dnia. Duncan zaznaczył, że najtrudniejszym elementem ich pracy pozostaje niestety brak bezpieczeństwa.

Dotychczas unikający mediów kierowca wyraził też ogromne zadowolenie z efektów zbiórki i przyznał, że nie spodziewał się aż tak wielkiej pomocy. Początkowo planował jedynie zbiórkę pieniędzy na kwiaty i uroczystości pogrzebowe, aby nieco odciążyć rodzinę zmarłego Łukasza Urbana.

– Jestem bardzo dumna z Davida, nigdy nie przypuszczaliśmy że inicjatywa urośnie do takiej skali. To niesamowite jak wiele hojnych ludzi przyczyniło się do pomocy – mówiła partnerka Duncana. – Pojechaliśmy na pogrzeb, poznaliśmy rodzinę Łukasza Urbana, jego żonę, syna i rodziców. Mam nadzieję, że zebrane środki choć trochę pomogą im w tej trudnej sytuacji, w której się znaleźli – dodała Coral.

Tragiczna historia polskiego kierowcy poruszyła ludzi na całym świecie, którzy chętnie okazali wsparcie. Inicjator akcji pozostaje w kontakcie z rodziną zmarłego, zapewnia także, że wszystkie zebrane środki zostaną przekazane wdowie po Łukaszu Urbanie.

Olga Lipińska

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOpady śniegu w Hampshire pod koniec tygodnia
NastępnyPo wystąpieniu Theresy May kurs funta idzie mocno w dół