Start Southampton Pomnik Grety Thunberg na Uniwersytecie Winchester

Pomnik Grety Thunberg na Uniwersytecie Winchester

417
0

Pomnik przedstawiający aktywistkę Gretę Thunberg zostanie odsłonięty na uniwersytecie w Hampshire pod koniec tego miesiąca.

Christine Charlesworth jest artystką stojącą za rzeźbą Grety Thunberg, która zostanie wzniesiona na Uniwersytecie Winchester. Greta stała się sławna po tym, jak rozpoczęła szkolne strajki klimatyczne w 2018 roku.

Christine z Milford w Surrey uważa, że ​​jest to pierwsza pełnowymiarowa rzeźba aktywistki. Pomnik zostanie odsłonięty 30 marca.  Autorka dzieła powiedziała: „Otrzymałam zlecenie od Winchester University, który wybrał kilku artystów do przedstawienia swoich pomysłów na rzeźbę Grety w marcu 2020 roku.” „Najpierw wykonałam makietę mojego pomysłu, która musiała zostać zatwierdzona przez komisję online.”

Christine ukończyła również dwie większe rzeźby portretowe kobiet: Dame Ethel Smyth, kompozytorki, dla centrum miasta Woking i Emily Wilding Davison, sufrażystki, dla centrum Epsom Town. Dame Ethel ma zostać umieszczona na wyznaczonym miejscu w maju, a Emily ma zaplanowaną odsłonię 6 czerwca.

„Jestem bardzo dumna, że ​​stworzyłam trzy ważne statuetki z brązu dla kobiet dla ważnych miejsc w kraju i mam nadzieję, że w przyszłości otrzymam zlecenie tworzenia kolejnych” – dodała Christine.

PoprzedniPlany przekształcenia Bargate Quarter w Southampton zostały zatwierdzone
NastępnyGreggs otworzy 100 nowych sklepów pomimo pierwszej straty od 36 lat