Start Wiadomości Pomimo utrzymania blokady zniesiono limit liczby gości weselnych. Jest jednak pewne „ale”

Pomimo utrzymania blokady zniesiono limit liczby gości weselnych. Jest jednak pewne „ale”

332
0

Boris Johnson  powiedział, że limit 30 osób na gości weselnych zostanie zniesiony w przyszłym tygodniu, pomimo opóźnienia w zniesieniu wielu innych środków blokujących w związku z niepokojem o rosnącą infekcję koronawirusem.

Rządowa strona internetowa, która została zaktualizowana, informuje, że „pewne ograniczenia” będą musiały pozostać na miejscu, w tym obsługa stołu, dystans społeczny, zakrywanie twarzy oraz „ograniczenia dotyczące śpiewu i tańca”.

Organizacja wesela po 21 czerwca

Opóźnienia w „Dniu Wolności” 21 czerwca oznaczają, że śluby po tej dacie muszą być zgodne z zasadami dystansu społecznego – jak więc będą wyglądać teraz ceremonie?

Obecny limit 30 osób na weselach zostanie zniesiony 21 czerwca, ale lokale są teraz proszone o ograniczenie liczby w oparciu o przestrzeń i egzekwowanie środków dystansu społecznego.

– Jakie są nowe zasady dotyczące liczb?

Według rządowej strony internetowej limity na liście gości będą określane na podstawie „ilości osób, które miejsce może bezpiecznie pomieścić przy zastosowaniu środków dystansowania społecznego”. Personel obiektu, zespoły, fotografowie i wszystkie inne osoby zaangażowane w wesele muszą być uwzględnione w liczbie osób, a także goście w każdym wieku.

Wytyczne rządowe dotyczą zarówno ceremonii ślubnych, jak i wesel.

– A co z weselami organizowanymi we własnym domu lub ogrodzie?

Wesela odbywające się w prywatnych domach lub „pomieszczeniach zamkniętych”, które nie są formalnymi miejscami, są ograniczone do sześciu osób lub dwóch gospodarstw domowych.

Tylko „śluby na łożu śmierci” – przypadki, w których jeden z partnerów jest poważnie chory i nie oczekuje się, że wyzdrowieje – są wyłączone z tej zasady i mogą pomieścić do 30 osób.

Jednak rząd zasugerował, że ceremonie odbywające się w prywatnych ogrodach mogą pomieścić więcej osób niż w domach. Osoby planujące organizować własne wesela muszą przeprowadzić ocenę ryzyka, aby określić liczbę uczestników i postępować zgodnie z wytycznymi rządowymi, które zostaną przekazane w nadchodzących dniach.

Rząd obiecał przedstawić dalsze wytyczne we wtorek, po niejasnej odpowiedzi premiera na pytanie dotyczące ślubów podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Downing Street. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMieszkańcy Southampton wezwani do przestrzegania restrykcji- liczba przypadków Delta rośnie
NastępnyBedford Place w Southampton zostanie ponownie otwarty w przyszłym miesiącu