Start Polecane Pomidory modyfikowane genetycznie mogą wkrótce trafić do sprzedaży w Anglii

Pomidory modyfikowane genetycznie mogą wkrótce trafić do sprzedaży w Anglii

362
0

Pomidory, które zwiększają poziom witaminy D w organizmie, mogą należeć do pierwszych upraw modyfikowanych genetycznie dopuszczonych do sprzedaży w Anglii.

Naukowcy z Norwich stworzyli rośliny, wyłączając określoną cząsteczkę w ich kodzie genetycznym. W środę zostanie wprowadzony projekt ustawy, który umożliwi komercyjną uprawę roślin z edycją genową w Anglii.

Technika ta nie jest obecnie wykorzystywana do produkcji żywności w Wielkiej Brytanii ze względu na przepisy ustanowione przez UE, ale Brexit umożliwił Wielkiej Brytanii ustalenie własnych zasad.

Jedna na sześć osób w Wielkiej Brytanii ma niedobór witaminy D, która jest niezbędna dla silnych kości i mięśni oraz pomaga zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Prof. Cathie Martin, która kierowała badaniami w John Innes Centre, powiedziała, że ​​opracowanie opublikowane w Nature Plants może być niezwykle korzystne.

„W przypadku ludzi pół godziny na słońcu każdego dnia wystarczy, aby wytworzyć wystarczającą ilość witaminy D. Ale wielu ludzi nie ma tego czasu na zewnątrz i dlatego potrzebują suplementów. Same pomidory mogą stanowić kolejne źródło witaminy D”.

PoprzedniEksperci: 21 dni izolacji dla kontaktów z małpią ospą
NastępnyMoneta z okazji urodzin księcia Williama