Start Polecane Południowy wschód z drugą co do wielkości liczbą oszustw internetowych w UK

Południowy wschód z drugą co do wielkości liczbą oszustw internetowych w UK

259
0

Dane ujawniły, że południowy wschód odnotował drugi najwyższy poziom oszustw w Wielkiej Brytanii.

Dane z comparethemarket.com pokazały, że na południowym wschodzie odnotowano 53317 przestępstw internetowych w latach 2019-2020, co stanowi drugą co do wielkości liczbę przestępstw w tym kraju.

W badaniu przeanalizowano dane z Office of National Statistics, aby ujawnić rozpowszechnienie oszustw internetowych w Wielkiej Brytanii i aby wskazać miejsca o największej liczbie zgłoszonych przypadków oszustw internetowych.

Największą liczbę zgłoszonych przypadków oszustw internetowych odnotowano w Londynie i na południowym wschodzie – odpowiednio 65 824 i 53 317 przypadków. Z kolei West Midlands zajęło piąte miejsce z 31 034 przypadkami.

James Padmore, szef działu finansowego w comparethemarket.com, powiedział: „W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy wzrost ilości cyberprzestępczości. Nasze badania wskazują, że konsekwencje takich przestępstw wpływają na ofiary zarówno emocjonalnie, jak i finansowo, a 4,7 miliarda funtów zostało skradzionych mieszkańcom Wielkiej Brytanii w wyniku cyberprzestępczości w zeszłym roku”.