Start Polecane Południowy terminal lotniska Gatwick zostaje ponownie otwarty po pandemii

Południowy terminal lotniska Gatwick zostaje ponownie otwarty po pandemii

209
0

Terminal południowy na lotnisku Gatwick został ponownie otwarty po zamknięciu podczas pandemii koronawirusa prawie dwa lata temu.

Terminal nie był używany przez pasażerów od 15 czerwca 2020 roku. Oznacza to, że liczba lotów obsługiwanych przez lotnisko każdego dnia prawie się podwoiła, z 300 do 570.

Wiadomość ta jest impulsem gospodarczym dla tego obszaru, ponieważ detaliści terminalu w branży biznesowej i usługowej na lotniskach rekrutują więcej pracowników.

„W ciągu ostatnich 18 miesięcy prawie z dnia na dzień przeszliśmy od 100 000 pasażerów do zera, a teraz, obserwując, że wszyscy wracają, po prostu nie możemy się doczekać” – powiedział starszy kierownik ds. operacji pasażerskich w Gatwick, Pete Coombes.

Stewart Wingate, dyrektor generalny Gatwick, powiedział: „Za kulisami można sobie wyobrazić, że zespoły lotniskowe, zespoły lotnicze, a także obsługa naziemna naprawdę ciężko pracowali, aby upewnić się, że wszystkie systemy działają, i cieszę się, że otworzyliśmy terminal i samoloty odlatują o czasie”.

PoprzedniSouthampton najbardziej próżnym miastem w Wielkiej Brytanii – oto dlaczego
NastępnyChłopiec, 15 lat, dźgniętym nożem po tym, jak został zaatakowany przez grupę nastolatków