Start Wiadomości Polsko brytyjskie konsultacje międzyrządowe w Warszawie

Polsko brytyjskie konsultacje międzyrządowe w Warszawie

631
0

Wczoraj w Warszawie odbyło się spotkanie premierów Polski i Wielkiej Brytanii. Spotkanie dotyczyło między innymi relacji polsko – brytyjskich po opuszczeniu przez Zjednoczone Królestwo Unii Europejskiej.

„W Europie jesteśmy przekonani, co do tego, jak ważna jest praworządność” – powiedziała na konferencji prasowej w Warszawie Theresa May. Premier odniosła się w ten sposób do kwestii praworządności w Polsce. Zapytana, czy uruchomienie przez Unię artykułu 7.1 wobec Polski wpłynie na polsko – brytyjskie relacje, szefowa brytyjskiego rządu odpowiedziała, że „kwestie konstytucyjne są i powinny być kwestią wewnętrzną dla krajów, których dotyczą”. „Mam nadzieję, że rozmowy premiera Morawieckiego z przedstawicielami Komisji Europejskiej przyniosą porozumienie” – dodała Theresa May.

Premier Morawiecki powiedział, że Wielka Brytania wychodzi z Unii, ale nie opuszcza Europy. Szef polskiego rządu podkreślił, że Zjednoczone Królestwo będzie nadal kluczowym sojusznikiem Polski w ramach NATO i w ramach struktur zapewniających bezpieczeństwo, w ramach polityki obronnej i polityki zagranicznej.

PoprzedniMateriały pornograficzne w komputerze ministra Theresy May
NastępnyPolicja poszukuje dwóch nastolatków, którzy zaatakowali rowerzystę