Start Wiadomości Polskie MSZ o wywiadzie Waszczykowskiego dla Reuters

Polskie MSZ o wywiadzie Waszczykowskiego dla Reuters

919
0

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych opublikował oświadczenie, w którym ustosunkowuje się do wywiadu Witolda Waszczykowskiego udzielonego agencji Reuters.

„Minister dwukrotnie i to w sposób jednoznaczny podkreślił w nim, że Polska nie protestowałaby wobec obniżenia świadczeń socjalnych dla Polaków tylko w przypadku, gdyby rząd brytyjski zdecydował się na ich obniżenie także dla wszystkich mieszkańców Zjednoczonego Królestwa” – czytamy na stronie msz.gov.pl.

Rzecznik Prasowy MSZ Polski, Artur Dmochowski w oświadczeniu pisze również, iż minister Waszczykowski powiedział w wywiadzie, że „jeśli Wielka Brytania zdecydowałaby się na ograniczenie benefitów dla wszystkich mieszkańców, to my nie będziemy protestować, bo wtedy wszystkich traktuje się jednakowo.”

„Natomiast czwarte żądanie premiera Camerona jest antytraktatowe – żądanie, aby zatrzymać swobodny przepływ obywateli europejskich jest ciosem w podstawową swobodę traktatową. To jest nie do przyjęcia, bo to uruchomiłoby mechanizm rewizji być może także innych swobód, i znacząco wpływało na Schengen. Raczej jesteśmy w stanie rozmawiać o ograniczaniu benefitów, pod warunkiem, że będą one ograniczane dla wszystkich mieszkających w danej chwili w Wielkiej Brytanii, że tu nie będzie segregacji geograficznej, czy pod względem czasowym” – miał także powiedzieć Waszczykowski w wywiadzie dla Reutersa, jednak tego nie opublikowano.

„Cytaty te nie pozostawiają wątpliwości co do tego, iż minister Waszczykowski nie zgadza się w żadnym wypadku na dyskryminacyjne traktowanie Polaków, a zatem wszelkie inne interpretacje jego wypowiedzi są całkowicie bezzasadne” – czytamy dalej na stronie msz.gov.pl.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUK walczy z kryzysem mieszkaniowym
NastępnyFirma przewozowa obniża ceny biletów autobusowych dla pasażerów w Southampton