Start Polecane Polski kierowca zabił 4-osobową rodzinę. Angielska gazeta liczy obcokrajowców z telefonami

Polski kierowca zabił 4-osobową rodzinę. Angielska gazeta liczy obcokrajowców z telefonami

1187
0

Daily Mail opublikował artykuł, w którym pokazuje zdjęcia zagranicznych kierowców ciężarówek używających telefonów w czasie jazdy. Artykuł opublikowano po tym, jak zapadł wyrok w sprawie Polaka, który w sierpniu zabił 4-osobową rodzinę.

Dziennik opisuje, że w ciągu 90 minut zrobił zdjęcia 17 kierowcom TIR-ów, którzy zamiast obserwować to, co dzieje się na drodze, używają telefonów komórkowych. Zdjęcia zostały wykonane na autostradzie M20 prowadzącej z Dover w głąb Wysp i w stronę brytyjskiego portu.

Daily Mail opisuje wyniki obserwacji w kontekście polskiego kierowcy, który kilka dni temu został skazany przez sąd w Reading na dziesięć lat więzienia za zabicie czterech osób. Polak zmieniał muzykę w telefonie i nie patrzył na drogę.

Połączenie kwestii zagranicznych kierowców używających telefonów i wskazanie na śmierć Brytyjczyków na drogach we własnym kraju wywołało dyskusję na portalach społecznościowych. Były piłkarz, Gary Lineker napisał na swoim Twitterze, że chociaż nigdy nie pozwoliłby sobie na korzystanie z telefonu w czasie jazdy, to sugerowanie, że tylko obcokrajowcy tak robią jest bardzo krzywdzące.

PoprzedniZa nieumyte okna kara 100 funtów?
NastępnyCzerwone maki znowu opanowały Wielką Brytanię