Start Wiadomości Polski kierowca usłyszał wyrok za oszukiwanie tachografu

Polski kierowca usłyszał wyrok za oszukiwanie tachografu

943
0

Polski kierowca ciężarówki został przyłapany na manipulowaniu tachografem. 56-latek przejechał ponad 21 mil bez zapisywania danych w pamięci urządzenia.

56-letni Andrzej Gromulski podczas kursu pomiędzy Wielką Brytanią a Niemcami został zatrzymany do kontroli przez brytyjską drogówkę. Funkcjonariusze szybko ustalili, że tachograf nie działa tak, jak powinien, znaleźli też sprzęt służący do manipulacji danymi zapisywanymi na urządzeniu – informuje Nottingham Post.

Po wykryciu nieprawidłowości ciężarówka została przewieziona do centrum tachografu w Beeston, a Polak został zatrzymany przez policję. Sprawa 56-latka, na co dzień mieszkającego w Polsce, została następnie skierowana do Sądu Koronnego w Nottingham.

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów dotyczących fałszowania informacji zapisywanych na tachografie oraz posiadania urządzenia potrzebnego do manipulacji danymi.

Sąd skazał Gromulskiego na karę 30 dni pozbawianie wolności, którą mężczyzna zdążył odbyć w areszcie tymczasowym, oczekując na proces.  Jak informuje Nottingham Post, sędzia odstąpił od wymierzenia kary grzywny ze względu na niskie zarobki mężczyzny, wynoszące £400 miesięcznie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFirma dostawcza ogłosiła rekrutację w Hampshire
NastępnyJuncker: Wielka Brytania będzie musiała zapłacić