Start Southampton Polski kierowca pomagał imigrantom nielegalnie przekroczyć granicę UK

Polski kierowca pomagał imigrantom nielegalnie przekroczyć granicę UK

1397
0

Policja aresztowała siedemnaście osób, które znaleziono ukryte w ciężarówce na trasie M1. Pojazd został zatrzymany w sobotę po południu, po tym jak kierowca innego pojazdu zauważył podejrzane ruchy w ciężarówce jadącej przed nim.

Kiedy policjanci przeszukali ciężarówkę, odkryli siedemnastu mężczyzn, pochodzących prawdopodobnie w Wietnamu, którzy przekroczyli granice UK nielegalnie.

Kierowca ciężarówki, 40-letni mężczyzna z Polski, został również aresztowany pod zarzutem pomocy nielegalnym imigrantom przekroczyć granicę.

Kierowcy, którzy łamią prawo przez przewożenie nielegalnych imigrantów mogą dostać nawet do 2 tys. funtów kary. Polski kierowca może zapłacić nawet 34 tys. funtów za przewóz 17 osób.

W ostatnich dniach wzmożył się znacznie kryzys w Calais. Około 5 tys. osób jest obecnie gotowych przekroczyć granicę. Nie wiadomo dokładnie ilu imigrantom udało się dostać do UK do tej pory. Przynajmniej dziewięć osób zginęło próbując przedostać się do „lepszego świata”. Jeden mężczyzna pokonał 31 mil Eurotunelu na piechotę, po czym został aresztowany.

PoprzedniZwierzęta giną na drogach New Forest
NastępnyRząd zapowiada, że rozprawi się z pracodawcami zatrudniającymi nielegalnych imigrantów