Start Coronavirus Polska wśród 20 krajów, które mają zostać dodane do zielonej listy jeszcze...

Polska wśród 20 krajów, które mają zostać dodane do zielonej listy jeszcze w lipcu

1097
0

Polska a także Francja, Włochy i Austria mają znaleźć się wśród 20 krajów, które zostaną dodane do brytyjskiej zielonej listy podróżniczej jeszcze w tym miesiącu.

Po ostatniej aktualizacji, która miała miejsce 24 czerwca, kolejny przegląd listy podróży do Wielkiej Brytanii spodziewany jest w tygodniu rozpoczynającym się 12 lipca.

Około 20 nowych miejsc docelowych może zostać otwartych dla wczasowiczów z Wielkiej Brytanii bez konieczności poddawania się kwarantannie, dzięki stabilizacji wskaźników infekcji Covid-19.

Według analizy przeprowadzonej przez byłego szefa strategii British Airways, Roverta Doyle’a, Francja i Włochy należą do wielu krajów, które mogą dołączyć do listy krajów wolnych od kwarantanny do końca tego miesiąca. Doyle twierdzi, że stabilizujący się wskaźnik infekcji w niektórych częściach Europy mógłby umożliwić dodanie około 20 kolejnych miejsc docelowych do zielonej listy po następnym przeglądzie podróży.

Oczekuje się, że pod koniec miesiąca dodane zostaną również Bułgaria, Węgry, Rumunia, Polska, Norwegia, Wietnam, Dania, Słowacja, Macedonia Północna, Czechy, Estonia, Finlandia, Liban, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Mołdawia, Tajwan i Azerbejdżan.

Wszystkie te miejsca są obecnie na liście bursztynowej, co oznacza, że ​​turyści z Wielkiej Brytanii są zobowiązani do izolowania się przez 10 dni po powrocie do kraju.

PoprzedniCovid: aplikacja pokazująca poziomy zatłoczenia plaży
NastępnyDo UK będzie można wjechać na „dowód” dłużej niż dotychczas zakładano