Start Coronavirus Polska na liście krajów, z których przyjezdni będą zwolnieni z 14-dniowej kwarantanny

Polska na liście krajów, z których przyjezdni będą zwolnieni z 14-dniowej kwarantanny

1089
0

Od 10 lipca zniesiona zostanie obowiązkowa kwarantanna dla tych, którzy będą chcieli przyjechać lub wrócić do Anglii z 59 krajów. Na liście znalazła się również Polska.

Kilka dni temu brytyjski rząd zapowiadał, że obowiązek kwarantanny w przypadku krajów uznanych za te, w których zagrożenie epidemicznie jest niewielkie, zostanie zniesiony od 6 lipca, ale ostatecznie termin ten został przesunięty na 10 lipca.

Ostatecznie z obowiązku kwarantanny zwolnieni zostali przyjeżdżający z 59 terytoriów oraz wszystkich 14 brytyjskich terytoriów zamorskich. Na liście znalazło się 18 państw UE, nie licząc Irlandii, której kwarantanna w ogóle nie dotyczyła. Nie ma na niej Szwecji i Portugalii, co było spodziewane, ale też Słowacji, Słowenii, Estonii, Łotwy, Bułgarii i Rumunii.

Wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, z których będzie można wracać bezstresowo, znalazły się m.in. Grecja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Turcja czy Francja i Niemcy.

Pełna lista krajów, z których wjeżdżać do Anglii będzie można bez konieczności poddania się kwarantannie, znajduje się na rządowej stronie: https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-travel-corridors#travel-corridors-countries-and-territories-exemption-list

PoprzedniWydłużenie zamrożenia rat kredytu do października
NastępnyAnglia. Przyjęcia weselne tak, ale tylko do 30 osób