Start Polecane Polki skazane za fałszywe małżeństwa z imigrantami

Polki skazane za fałszywe małżeństwa z imigrantami

949
0

Justyna S. rekrutowała kobiety do zawierania płatnych małżeństw z imigrantami, którzy dzięki temu dostawiali wizy na pobyt w Wielkiej Brytanii. Kobieta spędzi za kratkami 7 lat.

37-letnia Justyna S., mieszkanka Southmapton  przez kilka miesięcy zajmowała się organizacją fałszywych małżeństw. W sumie udało jej doprowadzić do skutku kilkadziesiąt małżeństw, dzięki którym nielegalni imigranci, głównie z Afryki i Bliskiego Wchodu, mogli pozostać na Wyspach. Kobieta zajmowała się głównie rekrutacją Młodych Panien. Gdy jednak któraś z kobiet ostatecznie chciała się wycofać z zawarcia fikcyjnego małżeństwa, Justyna S. zastraszała je i groziła.

Sąd skazał również inną Polkę, 34-letnią Kamilę G., która usłyszała zarzut łamania prawa imigracyjnego oraz bigami. Kobieta stawała na ślubnym kobiercu kilka razy, głównie, kiedy brakowało innych kandydatek. Za każdy ślub dostawała pieniądze. Sąd wymierzył jej karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Skazany został również Eric Asante, który zajmował się głównie szukaniem mężczyzn chętnych do fikcyjnych małżeństw. Spędzi on w więzieniu 8 lat.