Start Wiadomości Policjanci w UK tylko z wyższym wykształceniem

Policjanci w UK tylko z wyższym wykształceniem

763
0

Od 2020 roku policja na terenie Anglii i Walii będzie przyjmować tylko osoby z wyższym wykształceniem.

Wszyscy nowi policjanci będą musieli mieć dyplomy naukowe. Według oficjalnych informacji już za 4 lata służby przestaną przyjmować rekrutów bez odpowiedniego wykształcenia.

Przyszli oficerowie będą mogli podjąć trzyletnią praktykę kończącą się obroną dyplomu, przejść kursy lub skończyć dowolny kierunek na uniwersytecie. Zmiany mają pomóc w unowocześnieniu pracy policji.

Obecnie rekrutacja różni się w zależności od specyfiki oddziału, większość wymaga aby potencjalni kandydaci mieli zdaną maturę i/lub doświadczenie w służbach.

Brytyjski College of Policing, odpowiedzialny jest za wyznaczanie standardów etycznych i norm sprawnościowych dla służb policyjnych. Według jego przedstawicieli 38 proc. osób obecnie rekrutowanych posiada dyplom.

– To bardzo niesprawiedliwe, że nie mamy zbyt wiele możliwości do prowadzenia treningów rozwoju profesjonalnego – mówi Alex Marshall z College of Policing.

Trzyletni program, który rozpocznie się w przyszłym roku zakłada, że nowi policjant będą spędzać 80 proc. czasu na służbie, resztę natomiast poświęcać mają na ukończenie edukacji otrzymując normalną pensję.

6-miesięczne kursy podyplomowe również mają być sponsorowane przez policję.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBristol: Uniwersytet obniży progi dla ubogich
NastępnyZdjęcie królowej i jej następcy na koniec roku