Start Coronavirus Policja: zostaniesz w domu..

Policja: zostaniesz w domu..

2575
0

Dodatkowe patrole policyjne będą pełnić służbę w całym Hampshire, egzekwując nowe przepisy dotyczące pozostania w domu, co ma pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19.

Ten weekend będzie pierwszym prawdziwym sprawdzianem przepisów, które wymagają, aby ludzie pozostali w domu, chyba że mają ważny powód, aby wyjść na zewnątrz.Policja będzie patrolować obszary, w których gromadzą się osoby łamiące zasady, w tym parki, parkingi i części New Forest.

Zastępca szefa policji, Scott Chilton, powiedział: „Jesteśmy odpowiedzialni za powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa i upewnienie się, że NHS będzie nadal działać.Policja będzie rozmawiać z członkami społeczeństwa. Każdy, kto wyjdzie z domu bez powodu, może zostać ukarany grzywną w wysokości 60 funtów, która zmniejszy się do 30 funtów, jeśli zostanie zapłacona w ciągu 14 dni”.

Wymieniając okoliczności, w których ludzie mogą wyjść z domu, Chilton powiedział: „Ludzie mogą robić zakupy w zakresie podstawowych potrzeb, ćwiczyć na świeżym powietrzu raz dziennie, uzyskać potrzebną pomoc medyczną i podróżować do pracy – ale tylko wtedy, gdy nie mogą pracować z domu”.

„Jest to wyjątkowa sytuacja, do której przyzwyczajenie się może trochę potrwać, ale ogólnie uważa się, że ludzie rozumieją powagę sytuacji i rozumieją potrzebę nie opuszczania domu, chyba że jest to absolutnie konieczne”.

PoprzedniKim jest zastępca Borisa Johnsona?
NastępnyKiedy, według ekspertów, spodziewany jest szczyt pandemii koronawirusa w UK