Start Polecane Policja wydała ostrzeżenie o e-skuterach przed Świętami Bożego Narodzenia

Policja wydała ostrzeżenie o e-skuterach przed Świętami Bożego Narodzenia

873
0

Policja w Hampshire ostrzegła ludzi, aby przeczytali przepisy drogowe, zanim kupią bliskim hulajnogę elektryczną w te Święta Bożego Narodzenia.

Skuterów elektrycznych, które mogą osiągać prędkość do 20 mil na godzinę, nie można używać na publicznych ścieżkach, chodnikach ani drogach.

Post na Facebooku Hedge End Police ostrzegł ludzi, żeby zastanowili się dwa razy przed zakupem w tym roku takiego prezentu. Post brzmi: „Czy wiesz, że w Wielkiej Brytanii skutery elektryczne są klasyfikowane jako pojazdy silnikowe i jako takie są objęte ustawą o ruchu drogowym z 1988 r. i wymagają posiadania ważnego tymczasowego lub pełnego prawa jazdy, ubezpieczenia skutera oraz przeglądu technicznego.” „Należy zauważyć, że obecnie nie jest możliwe ich prywatne zarejestrowanie! Oznacza to, że żadna prywatna hulajnoga elektryczna nie może jeździć po publicznej ścieżce, chodniku lub drodze (dotyczy to również publicznych parkingów!)”

W poście jest również mowa o tym, że jeśli przyłapie się kogoś na używaniu hulajnogi elektrycznej w miejscu publicznym, osoba ta zostanie ukarana grzywną, otrzyma punkty karne, a skuter może zostać zajęty.

PoprzedniŚwiąteczne lampki w Winchester włączone w tajemnicy z powodu pandemii
NastępnyNajwięcej zarażeń koronawirusem w supermarketach