Start Polecane Policja w Hampshire przechwyciła “imitację” pistoletu od 14-letniego chłopca

Policja w Hampshire przechwyciła “imitację” pistoletu od 14-letniego chłopca

480
0

Funkcjonariusze policji zatrzymali 14-letniego chłopca, przy którym znaleziono „imitację broni palnej”.

Hampshire Constabulary twierdzi, że fałszywa broń – uważana za broń BB – została znaleziona przy nastolatku w Porchester. Funkcjonariusze stwierdzili, że osobom bez doświadczenia w posługiwaniu się bronią palną, ta znaleziona przy nastolatku „na pierwszy rzut oka może wydawać się prawdziwą bronią”. Dodali, że posiadanie czegoś takiego może skutkować nawet wyrokiem więzienia.

W poście na Facebooku siły zbrojne napisały: „Posiadanie imitacji broni palnej w miejscach publicznych jest nielegalne. Imitację broni palnej definiuje się jako „wszystko, co wygląda jak broń palna, niezależnie od tego, czy jest zdolna do wystrzelenia dowolnego pocisku, kuli lub innego pocisku.”

„Niektórzy mogą zastanawiać się, dlaczego noszenie ich w miejscach publicznych jest nielegalne. Po pierwsze, nadal mogą powodować obrażenia! „Po drugie, sam wygląd wystarczy, by wywołać strach, a policja często otrzymuje wezwania dotyczące kogoś, kto trzyma broń, podczas gdy w rzeczywistości jest to imitacja. Często bardzo trudno jest od razu ustalić, co jest prawdziwe a co jest imitacją. „

„Nasze przesłanie jest dość proste – nie baw się żadną z nich. To nie są zabawki”.

PoprzedniWielka Brytania: Wygasa zakaz eksmisji. Setki ludzi może trafić na ulice
NastępnyPlany stworzenia kompleksu kontenerów w Southampton