Start Southampton Policja w Hampshire ma rozprawić się z używaniem telefonów przez kierowców

Policja w Hampshire ma rozprawić się z używaniem telefonów przez kierowców

361
0

Używanie telefonów w czasie jazdy to jedna z „głównych przyczyn śmiertelnych kolizji”. Policja okręgowa rozpoczęła kampanię mającą na celu rozprawienie się z używaniem telefonów komórkowych w czasie jazdy.

Kampania został uruchomiona 7 lutego i potrwa do 27 lutego.

Sierżant ds. bezpieczeństwa drogowego David Hazlett powiedział: „Prowadzenie pojazdu z użyciem urządzenia mobilnego jest niebezpieczne i jest jedną z czterech głównych przyczyn śmiertelnych kolizji.

„Podczas gdy wiele pojazdów pozwala teraz kierowcom na rozmawianie przez telefon w czasie jazdy, ludzie nie powinni postrzegać tego jako bezpiecznej alternatywy.

„Badania wykazały, że ryzyko kolizji jest cztery razy większe i jest mniej prawdopodobne, że zauważysz zagrożenia i zareagujesz na nie w porę przez rozproszenie uwagi powodowane przez urządzenia mobilne.”

„Obejmuje to również zestawy głośnomówiące, ponieważ mimo że twoje ręce są wolne, twoja uwaga jest podzielona między jazdę a rozmowę, co może mieć wpływ na jakość jazdy.”

„Wysyłanie SMS-ów, sprawdzanie wiadomości e-mail, przewijanie muzyki i inne funkcje urządzenia również rozpraszają kierowcę i uniemożliwiają jego pełną uwagę, która jest niezbędna do bezpiecznej jazdy.”

Badania wykazały, że korzystanie z telefonu komórkowego może osłabić zdolność prowadzenia pojazdów bardziej niż w przypadku jazdy pod wpływem alkoholu.

PoprzedniProtest przeciw rosnącym kosztom utrzymania ma się odbyć w Southampton
NastępnySzczepionka odchudzająca zalecana dla pacjentów NHS