Start Wiadomości „Policja rekrutuje kryminalistów” – kartoteka nie będzie już przeszkodą?

„Policja rekrutuje kryminalistów” – kartoteka nie będzie już przeszkodą?

1684
0

Podczas najnowszego naboru policja będzie brała pod uwagę kandydatów, którzy w przeszłości byli skazani za drobne przestępstwa – kradzieże czy posiadanie narkotyków.

„Daily Mail” artykuł informujący o zmianie przepisów zatytułował: „Narkomani i złodzieje z wyrokami będą mogli wstąpić do policji: władze rozluźniają regulacje, aby zwabić przedstawicieli mniejszości – policja w Londynie już rekrutuje kryminalistów”. W myśl obowiązujących obecnie zasad wyznaczanych przez Association of Chief Police of England and Wales, osoby, którym zdarzyło się wejść w konflikt z prawem, nie są automatycznie skreślane z listy kandydatów. Każde wykroczenie jest jednak rozpatrywane indywidualnie. W tej chwili mundurowych, którzy mają na koncie drobne przewinienia, najczęściej mandaty drogowe, jest około tysiąca.

Wielu przedstawicieli służb twierdzi jednak, że większa pobłażliwość w tej kwestii nie doprowadzi do poprawy jakości pracy policji, wręcz przeciwnie. Steve White – przewodniczący Police Federation of England and Wales przekonuje: „Społeczeństwo musi mieć mocne przekonanie, że osoby przyjmowane do służby charakteryzuje silny kręgosłup moralny. Podchodzę sceptycznie do wszelkich posunięć, które wiarę w moralność funkcjonariuszy mogą podważać” – stwierdził White.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniTania linia lotnicza podwyższa opłaty
Następny20 mph w terenie zabudowanym? Tego domagają się lekarze