Start Polecane Policja rekrutuje funkcjonariuszy mówiących po polsku, litewsku lub łotewsku

Policja rekrutuje funkcjonariuszy mówiących po polsku, litewsku lub łotewsku

1194
0

Mówisz biegle po polsku i angielsku, a jednocześnie rozważasz wstąpienie do policji? W takim razie policja w Lincolnshire szuka kogoś takiego jak ty. 

Policja w hrabstwie Lincolnshire prowadzi obecnie rekrutację na funkcjonariuszy policji, którzy biegle znają język angielski i jednocześnie mówią w języku polskim, łotewskim lub litewskim. Zatrudnienie dwujęzycznych policjantów ma poprawić jakość usług dla społeczności w całym hrabstwie, a zwłaszcza w dystrykcie South Holland i Boston.

– Zawsze szukamy sposobu, w jaki możemy poprawić nasze usługi dla mieszkańców, a bariery językowe często uniemożliwiają nam oferowanie pomocy osobom, które nie znają biegle angielskiego. Musimy być elastyczni i dostosować się do potrzeb społeczności – powiedział komendant główny policji Bill Skelly.

Zdaniem komendanta zatrudnienie policjantów znających polski, litewski lub łotewski będzie korzystne dla prowadzonych spraw, ponieważ podczas przesłuchań nie zostaną pominięte żadne ważne informacje, a wszelkie śledztwa będą prowadzone szybciej, bo nie będzie potrzeby angażowania tłumacza.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWiększość Brytyjczyków nie chce Brexitu
NastępnyRekin wbity w dach zostanie uznany za zabytek?