Start Polecane Policja przechwyciła 54 tys. funtów narkotyków podczas tygodniowej akcji w hrabstwie

Policja przechwyciła 54 tys. funtów narkotyków podczas tygodniowej akcji w hrabstwie

413
0

Policja w Hampshire przejęła nielegalne substancje o wartości co najmniej 54 000 funtów podczas ostatniej rozprawy z handlem narkotykami w hrabstwie.

Funkcjonariusze odzyskali 4 140 funtów heroiny i 50 000 funtów marihuany, a także dokonali ponad 30 aresztowań i przejęli z ulic różnorodną broń, w tym noże i kastety. Skonfiskowano również kokainę, ale nie została ona jeszcze określona ilościowo.

„County lines” to termin używany do opisania zorganizowanych gangów zajmujących się eksportem nielegalnych narkotyków poza miasta i do miast, często przy użyciu dedykowanych linii telefonii komórkowej. Dzieci i bezbronni dorośli przenoszą i przechowują narkotyki i pieniądze, często w wyniku przymusu, zastraszania i przemocy.

W ramach ostatniego tygodnia akcji, Neighbourhood Policing Teams zaangażowały się w kontakt z lokalnymi mieszkańcami, dzieląc się informacjami na temat handlu narkotykami w okolicy i podnosząc świadomość wykorzystywania przestępczego dzieci i sposobów jego wykrywania.

Funkcjonariusze ochronili 17 dzieci zidentyfikowanych jako narażone na wykorzystywanie. Brytyjska policja transportowa (BTP) przeprowadziła z powodzeniem operacje w Southampton, Portsmouth, Basingstoke i New Forest, mające na celu ochronę dzieci i dorosłych.