Policja z Hampshire wzywa wszystkich, którzy padli ofiarą przestępstwa z nienawiści, aby zgłaszali każdy incydent władzom.
Wyżsi rangą oficerowie wypowiadają się po uruchomieniu kampanii „Love Don’t Hate”, której celem jest uczynienie z Southampton bezpiecznego miasta, w którym nie ma miejsca na nienawiść i brak akceptacji.
Kampania rozpoczęła się 20 października, co zbiegło się z National Hate Crime Awareness Week. Policja z Hampshire wspierała tydzień świadomości o przestępstwach z nienawiści poprzez szeroki zakres działań w całym hrabstwie. W Southampton odbyły się liczne imprezy integracyjne, których celem było zwrócenie uwagi na problem przestępczości z nienawiści. Policja odwiedziła szkoły, uczelnie i inne miejsca, aby podkreślić znaczenie poszanowania różnic i uświadomić mieszkańcom jak ważne jest zgłaszanie każdego przestępstwa.