Start Wiadomości Policja otrzyma dodatkowe uprawnienia, aby walczyć z protestami

Policja otrzyma dodatkowe uprawnienia, aby walczyć z protestami

221
0

Brytyjski rząd planuje rozszerzyć uprawnienia służb policyjnych, aby pozwolić im skuteczniej walczyć z protestami negatywnie wpływającymi na innych ludzi.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, policja mogłaby mieć możliwość przerywania protestów, zanim jeszcze doprowadzą one do zakłóceń. Propozycje pomogłyby funkcjonariuszom powstrzymać „destrukcyjne działania mniejszości”, która „stosuje takie taktyki, jak blokowanie dróg czy powolny marsz na ulicach”.

Stwierdzono, że zmiany mają na celu zapewnienie policji większej elastyczności i jasności co do tego, kiedy może interweniować. Organizacja związana z prawami człowieka Liberty skrytykowała plany. Wskazano m.in., że „w rzeczywistości są one atakiem na prawo każdego człowieka do protestowania”.

Ustawa, która obejmuje Anglię i Walię, w pierwszej kolejności będzie musiała przejść przez parlament. Jej celem jest stłumienie protestów grup, takich jak działacze na rzecz ochrony środowiska Just Stop Oil, Insulate Britain i Extinction Rebellion, które w ubiegłym roku wielokrotnie sparaliżowały ruch drogowy w miastach.

PoprzedniWczoraj wieczorem na drogi Southampton wyjechały piaskarki
NastępnyZłożono plany nowego masztu 5G w dzielnicy mieszkalnej Southampton