Start Polecane Policja ostrzega przed złodziejami samochodów w Southampton

Policja ostrzega przed złodziejami samochodów w Southampton

1318
0

Złodzieje wykorzystują falę upałów, kradnąc samochody za pomocą kluczy pozostawionych w pobliżu otwartych okien przez właścicieli. Od końca maja piętnaście pojazdów o wartości kilkudziesięciu tysięcy funtów zostało skradzionych z domów w rejonie Bitterne.

Do podobnych przestępstw doszło również w innych miastach w Hampshire. Według policji, kradzieży dokonuje ta sama grupa ludzi. Złodzieje są najczęściej uzbrojeni w wędki, które umożliwiają im dotarcie do klucza przez nawet bardzo wąski otwór.

Wśród ofiar praktyki znanej jako „wędkarstwo” jest małżeństwo z Panwell Road na Bitterne, które było dwukrotnie atakowane tej samej nocy. „Obudziłam się około północy i zeszłam na dół, aby skorzystać z toalety. Zauważyłam, że tylne drzwi domu były otwarte i że ktoś wziął moją torebkę, która zawierała moje kluczyki do samochodu i 150 funtów w gotówce. Moja Fiesta również została skradziona” – opowiada ofiara kradzieży.

Policja apeluje do mieszkańców miasta, aby mimo upałów nie pozostawiali uchylonych szyb w samochodach, jak również uchylonych okien w domach.