Start Coronavirus Policja nie ma środków, aby pomóc w egzekwowaniu obowiązkowego prawa dotyczącego noszenia...

Policja nie ma środków, aby pomóc w egzekwowaniu obowiązkowego prawa dotyczącego noszenia maseczek

730
0

Policja w Hampshire „nie ma środków”, aby zaangażować się w egzekwowanie prawa, kiedy noszenie maseczek na twarz w sklepach stanie się obowiązkowe. Według przewodniczącej Federacji Policji Hampshire, Zoe Wakefield, siły zbrojne nie mają żadnych planów, jak to zrobić.

Rząd ogłosił, że od 24 lipca w sklepach i supermarketach będzie obowiązywał nakaz noszenia masek na twarz, a osoby, które tego nie przestrzegają, zostaną ukarane grzywną w wysokości 100 funtów.

Wakefield powiedziała: „Nie wierzę, że są jakieś plany, po prostu nie mamy środków, aby to zrobić. Jeśli sklepy wezwą pomoc, oczywiście pomożemy tam, gdzie możemy.”„Ale w pewnym sensie polegamy na tym, że sklepy będą samodzielnie nadzorować. Mają prawo odmówić komukolwiek wejścia i odmówić obsługi ludzi”.

Szef Westquay powiedział, że maski na twarz będą obowiązkowe od piątku i zdecydowanie zachęca klientów do noszenia ich w całym centrum. Giles Semper z Go Southampton, Business Improvement District w centrum miasta, powiedział, że nie sądzi, aby środki wpłynęły na liczbę kupujących.

Rzecznik policji w Hampshire powiedział: „Jesteśmy przekonani, że ludzie będą przestrzegać nowych zasad, jednak będziemy oczekiwać, że sprzedawcy detaliczni będą odpowiedzialni za bezpieczeństwo pracowników i klientów, a także za informowanie klientów o wymaganiach.”

„Przestrzeganie przepisów dotyczących zarządzania rozprzestrzenianiem się koronawirusa zawsze było wysokie w Hampshire i na Isle of Wight i musi być kontynuowane.”

PoprzedniSklep z antykami w dawnym budynku banku Natwest w Southampton
Następny14-dniowa kwarantanna dla osób wracających z Hiszpanii do UK może wrócić