Start Polecane Policja alarmuje: Coraz więcej dzieci uprawia sexting

Policja alarmuje: Coraz więcej dzieci uprawia sexting

952
0

Brytyjska policja alarmuje, że tysiące, coraz młodszych dzieci przyłapywanych jest na sextingu. Jedno ze zgłoszeń dotyczyło nawet 5-latka.

Sexting to wysyłanie przez telefon SMS-ów, zdjęć lub filmów o treści erotycznej. W ciągu ostatnich trzech lat w Anglii i Walii na tym procederze przyłapanych zostało około 400 dzieci w wieku poniżej 12 lat, a prawie 10 razy więcej zgłoszeń odnotowano w przypadku dzieci pomiędzy 12 a 14 rokiem życia. Jak informuje BBC, skala problemu jest znacznie większa, ponieważ setki przypadków nie jest nigdzie zgłaszanych. Policja określa zjawisko sextingu jako niezwykle niepokojące, ponieważ dzieci i młodzież nie zdają sobie sprawy z konsekwencji upubliczniania nagich zdjęć.

W Wielkiej Brytanii zabrania się posiadania i rozpowszechniania zdjęć osób poniżej 18 roku życia, w także wizerunku samego siebie. Policja współpracuje ze szkołami i nauczycielami, by wspólnymi siłami uświadomić dzieci przed zagrożeniami płynącymi z wysyłania nagich zdjęć. Do tej pory najmłodszym dzieckiem, którego przypadek został zgłoszony na policję, jest 5-latek z Durham, który odpowiedział na prośbę nieznajomego o wysłanie rozbieranych fotografii.

Najwięcej zgłoszeń odnośnie sexitngu otrzymała policja w Manchesterze – 695 przypadków, w tym cztery zgłoszenia dotyczyły 7-latków, a cztery 8-latków. Eksperci apelują, by również rodzice zaangażowali się w uświadamianie dzieci na temat niebezpieczeństwa wynikającego z wysyłanie wiadomości i zdjęć o treści erotycznej.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOferta May dla imigrantów skrytykowana przez Parlament Europejski
NastępnyPolski piknik rodzinny Bournemouth/Poole 2017