Start Polecane Polak zatrzymany za przemyt kokainy o wartości miliona funtów

Polak zatrzymany za przemyt kokainy o wartości miliona funtów

1407
0

Funkcjonariusze Straży Granicznej w porcie Essex przejęli 12 kilogramów kokainy. Narkotyki znaleziono w samochodzie prowadzonym przez 27-letniego Polaka. 

Do zatrzymania doszło 31 stycznia. Podczas rutynowej kontroli skaner, którym był prześwietlana ciężarówka, wykazał pewne nieprawidłowości. Podczas przeszukania samochodu, który przewoził ręczniki papierowe, funkcjonariusze znaleźli 11 paczek zawierających kokainę. Każda z nich była zapakowana w celofan, a pod nim znajdował się wydrukowany wizerunek amerykańskiej flagi opatrzony napisem „Trump”.

Wartość rynkowa znalezionej kokainy szacowana jest na ponad 950 000 funtów. 27-letni Polak został aresztowany, a następnie zwolniony do czasu wyjaśnienia sprawy, którą prowadzi National Crime Agency.

Jak informuje East Anglian Daily Times, funkcjonariusze Straży Granicznej używają zaawansowanego technologicznie sprzętu do zwalczania przestępczości imigracyjnej i wykrywania zakazanych towarów, które przemytnicy próbują wwieźć na teren Wielkiej Brytanii. Do wyszukiwania podróżnych na gapę, narkotyków, broni palnej czy tytoniu wykorzystuje się m.in.psy tropiące, detektory dwutlenku węgla, monitory pulsu i skanery.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDarmowe kursy języka angielskiego w Southampton City College
NastępnyTesco oskarżone o seksizm z powodu instrukcji na wózkach