Start Polecane Polak zasnął za kierownicą. Policja opublikowała nagranie z chwili wypadku

Polak zasnął za kierownicą. Policja opublikowała nagranie z chwili wypadku

745
0

47-letni Mariusz W. zasnął za kierownicą ciężarówki i uderzył w dwa jadące przed nim auta. Polak usłyszał karę 16 miesięcy pozbawienia wolności. West Midlands Police opublikowała nagranie z chwili wypadku ku przestrodze innych kierowców.

Do zdarzenia doszło na autostradzie M6 w Birmingham w marcu bieżącego roku. Polski kierowca prowadził załadowaną ciężarówkę i poruszał się z prędkością około 42 mil na godzinę. Jak tłumaczył później policji, w pewnym momencie „na chwilę zasnął”. W efekcie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa jadące przed nim samochody. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych – 50-letnia kobieta siedząca za kierownicą Volkswagena Polo, doznała złamania żeber i urazu kręgosłupa, przez co w szpitalu spędziła kilka tygodni. Kierowca Toyoty został zwolniony ze szpitala po wyleczeniu bólu pleców i karku – informuje The Sun.

Mariusz W. usłyszał zarzut spowodowania poważnych obrażeń w wyniku niebezpiecznej jazdy. Sędzia w Wolverhampton Crown Court wymierzył mu karę 16 miesięcy pozbawienia wolności oraz utratę prawa jazdy na okres 3 lat i 8 miesięcy. Po tym okresie ponownie będzie musiał zdać egzamin. Wydając wyrok sędzia wziął pod uwagę fakt, że mężczyzna nie miał na swoim koncie wyroków skazujących ani w Polsce, ani w Wielkiej Brytanii.