Start Polecane Polak zamieszany w brutalny atak na kobietę na jednej z ulic w...

Polak zamieszany w brutalny atak na kobietę na jednej z ulic w Southampton

1219
0
Daniel Grzywaczewski (po lewej) i Mateusz Daszewski- photo by DailyEcho

Mężczyzna złamał kobiecie szczękę w dwóch miejscach, tak orzekł sąd w Southampton.

Daniel Grzywaczewski zaprosił ofiarę do domu w Southampton, ale gdy kobieta przybyła na miejsce, on otworzył jej drzwi wejściowe trzymając kij bejsbolowy. Ofiara zeznała, że 22-latek uderzył ją w głowę i gwałtownie zamknął drzwi uderzając ją nimi w twarz. Następnie poszedł za nią ulicą i ponownie zaatakował.

Współoskarżony, 29-letni Mateusz Daszewski w czasie zdarzenia, złapał jedną z koleżanek kobiety i trzymał ją tak mocno, że kobieta „z trudem oddychała”. Grzywaczewski i Daszewski, obaj z Copeland Road w Southampton, uciekli z miejsca zdarzenia.

Według relacji zeznanych przed sądem, ​​Grzywaczewski i jego ofiara „byli wcześniej przyjaciółmi i faktycznie wspólnie dzielili dom, ale były między nimi pewne sprzeczne relacje, więc Grzywaczewski zaproponował, żeby ofiara przyszła do jego domu w celu „omówienia sprawy”. Jednak, kiedy kobieta przyszła na miejsce, oskarżony zaatakował ją.

Obaj Polacy przyznali się do winy. Grzywaczewski, który mimo tego że ma 13 wyroków skazujących, miał powiedzieć, że jego ofiara „zasłużyła na to, co ją spotkało”. Oskarżony został skazany na 28 miesięcy pozbawienia wolności.

(źródło: dailyecho.co.uk)

PoprzedniLek na koronawirusa zatwierdzony w Wielkiej Brytanii
NastępnyPierwsze świąteczne produkty na półkach supermarketów w Wielkiej Brytanii