Start Polecane Polak z zakazem latania liniami Ryanair. Powód?

Polak z zakazem latania liniami Ryanair. Powód?

784
0

62-letni Polak otrzymał zakaz latania liniami Ryanair, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu przewrócił się na 3-letnią dziewczynkę. 

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu lecącego z Polski do irlandzkiego Shannon. 62-letni Czesław F. będąc pod wpływem alkoholu przewrócił się na 3-letnią dziewczynkę, gdy przechadzał się główną alejką samolotu. Na szczęście dziecku nic się nie stało, ale zachowanie mężczyzny wywołało spore oburzenie wśród pozostałych pasażerów – informuje „The Times”. Załoga samolotu przekonała mężczyznę, by usiadł w fotelu, a gdy tylko maszyna wylądowała 62-latek został zatrzymany przez policję. Sprawa trafiła do sądu.

Dochodzenie wykazało, że 62-latek zaczął pić alkohol na lotnisku w Modlinie, jeszcze przed startem samolotu. Jak zeznała załoga samolotu, podczas incydentu Polak w ogóle zdawał się nie przejmować całą sytuacją. –Nie powinien być w ogóle wypuszczony do samolotu. Był tak odurzony alkoholem, że nie był nawet w stanie zrozumieć problemów, które spowodował – powiedział na rozprawie w sądzie w Ennis inspektor Tom Kennedy.

Przed sądem Czesław F. wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie rodziców poszkodowanego dziecka oraz pozostałych pasażerów. Przyznał też, że prawdopodobnie nie powinien zostać wpuszczony na pokład samolotu”. Adwokat 62-latka bronił go w sądzie tłumacząc, że mężczyzna „zapijał smutki” ponieważ wracał do Irlandii ze świąt Bożego Narodzenia, które spędził z rodziną. Czesław F. mieszka w Irlandii sam od 10 lat.

Ponieważ Polak nie był agresywny, sędzia zwolnił go za kaucją. Czesław F. ma też wpłacić 500 funtów na rzecz sądu, a Ryanair nałożył na niego 3 letni zakaz latania irlandzkimi liniami.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowy prom na trasie Southampton – Isle of Wight
NastępnySieć sklepów Tesco prosi swoich klientów o sprawdzenie kont bankowych