Start Polecane Polak prowadził pod wpływem alkoholu. Winny jest prom

Polak prowadził pod wpływem alkoholu. Winny jest prom

644
0

Polski kierowca ciężarówki został złapany za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że winny jest prom, który pojawił się wcześniej, niż się spodziewał.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia 2017 w Dover, gdzie 51-letni Grzegorz P. został zatrzymany do kontroli. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol, ale na pytanie „czy pił”, opowiedział przecząco. Polak został jednak zbadany alkomatem, a wynik nie pozostawiał wątpliwości, że jest on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zabrany na posterunek, gdzie ponownie poddano go testom. Okazało, że stężenie alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu ponad dwukrotnie przekracza normy – informuje Kent Live.

Gemma Winson, obrońca 51-latka, tłumaczyła w sądzie, że gdy Polak był we francuskim Calais powiedziano mu, że prom do Dover będzie miał duże opóźnienie. Mężczyzna postanowił więc napić się piwa i zrobić sobie dłuższą przerwę. Prom jednak pojawił się wcześniej, więc mężczyzna zrezygnował z odpoczynku. Adwokatka tłumaczyła również, że mężczyzna musi utrzymać w Polsce rodzinę i do tej pory nie miał żadnych konfliktów z prawem.

Sąd odebrał Polakowi prawo jazdy na okres 18 miesięcy, nałożył grzywnę w wysokości 185 funtów oraz nakazał zapłatę kosztów sądowych w wysokości 115 funtów.