Start Polecane Polak próbował otworzyć drzwi samolotu w trakcie lotu

Polak próbował otworzyć drzwi samolotu w trakcie lotu

896
0

20-letni Polak próbował otworzyć awaryjne drzwi w samolocie lecącym z Katowic do Londynu Luton. Mężczyzna został zatrzymany przez odpowiednie służby tuż po wylądowaniu maszyny.

Do zdarzenia doszło 23 lipca. Na 30 minut przed zakończeniem lotu 20-latek przesiadł się z miejsca na przedzie samolotu, na siedzenie koło drzwi awaryjnych, które próbował otworzyć. Wówczas do akcji wkroczyło trzech innych Polaków, którzy próbowali uspokoić 20-latka. Ostatecznie obsługa samolotu związała mu ręce pasami bezpieczeństwa, a samolot bezpiecznie wylądował.

Na płycie lotniska na mężczyznę czekała już policja, która ze względu na niewielkie obrażenia zabrała go najpierw do szpitala, a następnie na przesłuchanie. Część świadków relacjonuje, że mężczyzna zachowywał się dziwnie już podczas odprawy.

W ciągu ostatniego tygodnia jest to drugi przypadek, kiedy na pokładzie samolotu WizzAia doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem Polaka – 33-letni mężczyzna lecący z Doncaster do Gdańska próbował otworzyć drzwi boczne tuż przed lądowaniem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany – miał we krwi 2,7 promila alkoholu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKolejny polski piłkarz zagra w drużynie Southampton
NastępnyNawet deszcz nie przeszkodził otwarciu nowego placu zabaw w Southampton