Start Polecane Polak poszukiwany za gwałt będzie deportowany do Wielkiej Brytanii

Polak poszukiwany za gwałt będzie deportowany do Wielkiej Brytanii

929
0

Sąd Okręgowy w Elblągu zdecydował o ekstradycji obywatela Polski do Wielkiej Brytanii. 

30-latek był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za przestępstwo na seksualne, którego dopuścił się w Wielkiej Brytanii. Brytyjski sąd nie mógł skazać Polaka, gdyż ten uciekł przed wymiarem sprawiedliwości do ojczyzny. Również polskie służby miały problem ze złapaniem poszukiwanego 30-latka, ponieważ często zmieniał miejsce swojego pobytu.

W końcu udało się go namierzyć dzięki ostródzkim funkcjonariuszom kryminalnym, którzy ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa w jednym z mieszkań w miejscowości na terenie gminy Ostróda. 21 grudnia policyjny patrol pojechał pod wskazane miejsce i aresztował 30-latka, za którym brytyjski wymiar sprawiedliwości wydał Europejski Nakaz Aresztowania.

Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie, gdzie spędzi w sumie 40 dni. Gdy do elbląskiego sądu trafi odpowiednia dokumentacja, zostanie deportowany do Wielkiej Brytanii, gdzie usłyszy wyrok za popełnione przestępstwo. Warto wspomnieć, że na Wsypach kary za przestępstwa seksualne są wyższe niż w Polsce.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton Common jednym z najbardziej brudnych i niebezpiecznych parków w Hampshire
NastępnyMieszkanka Hampshire mówi z francuskim akcentem po przebytym udarze mózgu