Start Wiadomości Polak porwał brytyjską modelkę. Chciał ją sprzedać w Internecie

Polak porwał brytyjską modelkę. Chciał ją sprzedać w Internecie

1001
0

30-letni Łukasz H. uprowadził w Mediolanie brytyjską modelkę i zapakował ją do walizki. Mężczyzna wystawił 20-latkę na aukcji internetowej, gdzie chciał ją sprzedać za 300 tys. euro. Zrezygnował ze swojego pomysłu, gdy dowiedział się, że kobieta ma dziecko.

Do zdarzenia doszło 11 lipca, kiedy 20-letnia brytyjska modelka pojawiła się Mediolanie, gdzie miała się odbyć jej sesja zdjęciowa. Gdy kobieta dotarła w wyznaczone miejsce została napadnięta przez dwóch mężczyzn, z których jeden odurzył ją zastrzykiem z ketaminy. Sprawcy włożyli nieprzytomną modelkę do walizki i wywieźli do opuszczonej chaty na przedmieściach miejscowości Lemie we włoskich Alpach. Tam kobieta była przetrzymywana przez sześć dni w trakcie, których 30-letni Polak próbował sprzedać ją na aukcji, w tak zwanej ukrytej sieci.

Mężczyzna zrezygnował ze swoich planów, gdy dowiedział się, że uprowadzona modelka jest matką 2-leteniego dziecka. Łukasz H. zadzownił tedy do agenta kobiety żądając  270 tysięcy euro okupu. Agent o poinformował o sprawie policję, która zaczęła negocjować z porywacze. W efekcie Polak miał otrzymać 50 tysięcy euro, a do wręczenia pieniędzy miał dojść w brytyjskim konsulacie w Mediolanie. Tam zatrzymano 30-latka, który przyznał się do porwania.

Łukasz H. na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii, a policja już przeszukała jego dom i zabezpieczyła jego komputer. Śledztwo jest w toku i prowadzi je brytyjska policja we współpracy z polskimi służbami.