Start Polecane Polak płacił rodakom £20 tygodniowo, a sam żył w willi

Polak płacił rodakom £20 tygodniowo, a sam żył w willi

1435
0

43-letni Sajmon Brzeziński wykorzystywał dwóch swoich rodaków, płacąc im jedynie 20 funtów tygodniowo, podczas gdy sam był właścicielem kilku nieruchomości i samochodów.

Pierwszego z pracowników Brzeziński sprowadził do Wielkiej Brytanii w 2011 roku, kusząc go wizją dobrze płatnej pracy. Jednak na miejscu okazało się, że 43-latek zażądał od swojego 38-letniego pracownika zwrotu 2 tys. funtów rzekomych kosztów, zabrał mu też wtedy paszport. Brzeziński założył konto bankowe na nazwisko 38-latka, jednak zabrał mu kartę płatniczą. Mężczyzna został zatrudniony w Sport Direct, a za 60-godzinny tydzień pracy otrzymywał około 480 funtów. Z tej puli do jego kieszeni trafiało jednak tylko 20 lub 30 funtów, a resztę pieniędzy przywłaszczał sobie Brzeziński.

Drugi z poszkodowanych Polaków przyjechał na Wyspy w 2006 roku. Mężczyzna również był zatrudniony w Sport Direct na terenie Shirebrook, a swoje finanse powierzył oskarżonemu. 44-latek nie mógł zrozumieć dlaczego tygodniowo otrzymuje jedynie 20 funtów, jednak Brzeziński tłumaczył, że resztę jego wynagrodzenia jest potrzebna na pokrycie kosztów czynszu i rachunków. W sumie przez sześć lat z konta 44-latka Sajmon Brzeziński przywłaszczył 106 tys. funtów – informuje Nottingham Post.

Na oszustwach i wykorzystywaniu rodaków 43-latek dorobił się w wilii w Polsce, czterech nieruchomości w Nottingham oraz pięciu samochodów.

43-letni Sajmon Brzeziński trafił przed sąd za zmuszanie dwóch osób do niewolniczej pracy. Dziś ma zapaść wyrok w sprawie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSpada liczba turystów w Londynie. Ludzie boją się terrorystów
NastępnyNowy bilans ofiar po pożarze w Londynie