Start Polecane Polak, który dokonał gwałtu w Westquay nie będzie miał przedłużonego wyroku

Polak, który dokonał gwałtu w Westquay nie będzie miał przedłużonego wyroku

691
0

Mężczyzna, który pobił i zgwałcił kobietę przy centrum handlowym Westquay, nie będzie miał przedłużenia kary pozbawienia wolności.

Krystian Kwarta został skazany na osiem lat więzienia, a kolejne cztery lata w zawieszeniu. 15 lutego tego roku mężczyzna napadł i zgwałcił 21-letnią kobietę, która szła do pracy. Prokurator Generalny (AGO) został poproszony o ponowne rozpatrzenie wyroku w celu podwyższenia kary. Jednak zostało potwierdzone, że Kwarta nie doczeka się przedłużenia kary pozbawienia wolności.

Decyzja o niewnoszeniu sprawy do Sądu Apelacyjnego została podjęta przez radcę generalnego Michaela Ellisa QC MP, zastępcę prokuratora generalnego Suelli Braverman QC MP, po ocenie AGO.

Rzecznik AGO powiedział: „Prokurator Generalny był wstrząśnięty tym brutalnym atakiem i pragnie wyrazić najgłębsze współczucie ofierze i jej rodzinie.Jednak po dokładnym rozpatrzeniu sprawy Prokurator Generalny doszedł do wniosku, że nie może skierować sprawy do Sądu Apelacyjnego. Skierowanie do Sądu Apelacyjnego w ramach programu „Zbyt łagodna kara” może nastąpić tylko wtedy, gdy kara jest nie tylko zbyt łagodna, ale i niesłusznie nałożona, taka w której ​​sędzia skazujący popełnił rażący błąd lub nałożył wyrok poza zakresem kar rozsądnie dostępnych w okoliczności przestępstwa. W tym przypadku warunek nie został spełniony”.