Start Wiadomości Polak, który brał udział w powstrzymaniu terrorysty w Londynie wypisany ze szpitala

Polak, który brał udział w powstrzymaniu terrorysty w Londynie wypisany ze szpitala

879
0

Łukasz, który brał udział w powstrzymaniu terrorysty w piątkowym zamachu w Londynie, został wypisany ze szpitala –potwierdził Toby Williamson, dyrektor firmy, w której pracuje Polak.

W Fishmongers’ Hall w piątek odbywało się seminarium na temat reintegracji przestępców. Usmar Khan – skazany w przeszłości za terroryzm, a w grudniu zeszłego roku warunkowo zwolniony – zaatakował jej uczestników nożami kuchennymi, zabijając dwie osoby, i groził zdetonowaniem ładunków wybuchowych (które później okazały się atrapą). Khan po ucieczce z budynku na most został zastrzelony przez policję.

Williamson opisywał przebieg akcji, dzięki której Łukasz został okrzyknięty bohaterem. Jak mówił, w momencie ataku Polak przebywał w kuchni. Gdy usłyszał hałas, od razu rzucił się na pomoc. „Łukasz chwycił coś w rodzaju długiego kija, próbował uderzyć napastnika w pobliżu klatki piersiowej. Ale było jasne, że tamten ma pod spodem kamizelkę, więc te ciosy nie mogły zrobić mu krzywdy. Chwilę potem wywiązała się między nimi szamotanina”– relacjonował.

Według Williamsona kilka chwil później dwóch uczestników organizowanej przez studentów Cambridge konferencji wypchnęło napastnika z wnętrza budynku na ulicę, a Polak, mimo pięciu ciężkich ran lewej ręki, do końca uczestniczył w pościgu za zamachowcem. Tuż po akcji Łukasz został zabrany do szpitala, który opuścił w poniedziałek.

PoprzedniZamknięta droga w wyniku pożaru w Southampton
NastępnyNa kolei rozpoczął się 27-dniowy strajk