Start Polecane Polacy zmuszali rodaka do pracy za darmo

Polacy zmuszali rodaka do pracy za darmo

842
0

Para z Polski sprowadziła do Wielkiej Brytanii swojego przyjaciela, a później zmuszała do pracy za darmo. Polacy usłyszeli zarzut uprawiania współczesnego niewolnictwa.

32-letni Tadeusz O. oraz jego partnerka 26-letnia Marta D. skusili swojego przyjaciela z Polski propozycją dobrze płatnej pracy i zaprosili do Wielkiej Brytanii. Zwabiony wizją lepszego życia 47-latek przyjechał do Birmingham i został zatrudniony w zakładzie przetwórstwa śmieci w Black Country. Wkrótce potem para ukradła dokumenty 47-latka i przejęła kontrolę nad jego kontem bankowym.

Tadeusz O. i Marta D. usłyszeli zarzut handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa oraz oszustw. Para stanęła 13 października przed sądem magistrackim w Birmingham. Kolejna rozprawa odbędzie się 10 listopada w sądzie koronnym. Do tego czasu Polacy pozostaną w areszcie – informuje huffington Post.

Krajowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) ujawniła, że współczesne niewolnictwo i handel ludźmi dotyczą każdego większego miasta w Wielkiej Brytanii. W 2016 roku 3805 osób zostało zgłoszonych jako potencjalne ofiary, trzy lata wcześniej takich osób było 1745. Ofiary najczęściej pochodzą z Albanii, Nigerii, Wietnamu, Rumuni oraz Polski i są wabione przez handlarzy ludźmi obietnicami wysokich zarobków i lepszego życia.

Współczesne ofiary niewolnictwa nie są już tylko wykorzystywane do prostytucji, ale coraz częściej zatrudniane są w normalnych zawodach, jednak cały czas pozostają pod kontrolą handlarzy ludźmi, którzy najczęściej zabierają im dokumenty i odbierają wynagrodzenie, a także zastraszają.