Start Polecane Polacy uciekają z Wysp do Niemiec?

Polacy uciekają z Wysp do Niemiec?

732
0

Pracownicy z Europy Wschodniej uciekają z Wielkiej Brytanii do pracy w Niemczech w celu uzyskania lepszych zarobków i z obawy przed Brexitem – powiedział Andy Hogarth, szef agencji rekrutacyjnej Staffline.

Hogarth powiedział, że kierowcy wózków widłowych i inni pracownicy niewykwalifikowani, którzy przyjeżdżają z Polski do Wielkiej Brytanii, żeby podjąć pracę w magazynach i fabrykach, przeprowadzają się do Niemiec z powodu silnego euro i bliskości do domu. Jak zauważa Evening Standard, obok Wielkiej Brytanii to właśnie Niemcy mają jedną z najwyższych płac minimalnych w Europie.

– Wielu ludzi, którzy przyjechali tu rok czy dwa lata wyjeżdżają teraz do Niemiec, ponieważ gospodarka jest tam dużo bardziej pewna, a stawki za wynagrodzenie są takie same. Co prawda pracownicy z Polski nadal przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, ponieważ jesteśmy stosunkowo przyjaznym narodem, ale z powodu odległości dużo trudniej jest zobaczyć się ze swoją rodziną. Będąc w Niemczech możesz jechać do Polski i wrócić w ciągu weekendu – powiedział Andy Hogarth.

Około 75 proc. pracowników Staffline pochodzi z Europy Wschodniej, ale z kolei 60 proc. osób poszukujących pracy pochodzi z Wielkiej Brytanii.