Start Polecane Polacy skazani za cofanie samochodowych liczników

Polacy skazani za cofanie samochodowych liczników

1270
0

Dwaj Polacy cofali liczniki w sprzedawanych samochodach. Za oszustwo sąd wymierzył im karę 15 miesięcy pozbawienia wolności.

Grzegorz J. i Jarosław S. prowadzili w Redditch (w hrabstwie Worcestershire) komis samochodowy. Biznes był całkowicie legalny i zgodny z prawem, jednak z czasem mężczyźni zaczęli oszukiwać swoich klientów –samochodom, których nie udało im się sprzedać w przeciągu roku mężczyźni cofali liczniki, tak by ich przebieg był znacznie niższy.

W 2014 roku na sprzedawców zaczęły wpływać skargi od oszukanych nabywców samochodów. Sprawą zajęła się miejscowa policja, która ustaliła, że dzięki nielegalnemu procederowi Polacy zarobili ponad 34 tys. funtów. Mężczyźni doprowadzeni przed sąd przyznali się do szeregu oszustw, których dokonywali pomiędzy sierpniem 2014 a sierpniem 2015 roku.

Obrońcy Polaków tłumaczyli w sądzie, że w czasie prowadzenia działalności sprzedali oni więcej samochodów bez cofniętych liczników, dlatego powinni zostać potraktowani ulgowo. Sąd jednak wymierzył obydwu mężczyznom karę 15 miesięcy pozbawienia wolności oraz skonfiskował ich majątek na rzecz poszkodowanych klientów –  na koncie Grzegorza J. znajdywało się 14 tys. funtów, a na koncie Jarosława S. zaledwie funt.