Start Polecane Polacy pobili 17-latkę, bo spotykała się z Anglikiem

Polacy pobili 17-latkę, bo spotykała się z Anglikiem

1267
0

17-letnia Polka została pobita, bo jej chłopak jest Anglikiem. W napaści uczestniczyło czterech Polaków. Oprócz dziewczyny ranny został też ojciec 22-latka.

Do zdarzenia doszło w Hull 16 czerwca, około godziny 23.00. Mężczyźni pojawiali się pod domem 22-letniego chłopaka, gdzie przebywała wtedy 17-letnia Olivia. Kiedy zaczęli wykrzykiwać przekleństwa ojciec 22-latka wyszedł ich uspokoić. Mężczyźni rozmawiali po polsku, dlatego wtedy z domu wyszła Olivia, która chciała pomóc wyjaśnić sytuację. To jednak jeszcze bardziej rozzłościło Polaków, którzy zaczęli krzyczeć do dziewczyny, że jest „polską prostytutką, która zasługuje na śmierć”. Później mężczyźni uderzyli butelką 50-letniego ojca chłopaka, a jeden z nich popchnął 17-latkę i przydepnął jej głowę. Dziewczyna otrzymała też kilka ciosów w tułów – informuje Hull Daily Mail.

Na pomoc ojcu i dziewczynie wybiegł 22-latek, który próbował powstrzymać sprawców, jednak dopiero przyjazd policji udaremnił dalszą napaść. Mężczyźni będą sądzeni przed sądem w Hull, ciąży nad nimi zarzut czynnej napaści na tle rasowym. Podejrzani są w wieku od 25 do 30 lat. Poszkodowany 50-latek wciąż przebywa w szpitalu, gdzie czeka na operacją nogi.

– Jestem przerażony, że zostaliśmy zaatakowani w naszym własnym domu tylko dlatego, że moja dziewczyna nie spotyka się z Polakiem. Jestem zszokowany, że to byli nasi sąsiedzi. Jeżeli to zdarzyło się raz, to może się zdarzyć po raz kolejny – powiedział 22-latek.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLondyn: Furgonetka wjechała w ludzi przed meczetem
NastępnyWarsztaty Ewy Chodakowskiej w Londynie