Start Polecane Polacy najczęściej padają ofiarami handlu ludźmi

Polacy najczęściej padają ofiarami handlu ludźmi

614
0

Polacy to druga narodowość, zaraz po Rumunach, którzy są zgłaszani jako ofiary handlu ludźmi, wynika z najnowszego raportu brytyjskiej organizacji Unseen.

Modern Slavery Helpline to ogólnokrajowa infolinia, na którą zgłaszane są podejrzenia o handel ludźmi. Na bazie tych informacji, Unseen stworzyło raport za ubiegły rok, który pokazuje, że najczęstszymi ofiarami, zaraz po Rumunach są Polacy.

Ubiegłoroczne zgłoszenia w większości przypadków dotyczyło wyzysku w pracy, szczególnie w takich branżach jak budowlanka, rolnictwo, myjnie samochodowe oraz salony urody. Wiele obejmowało również wykorzystywania seksualnego.

– Warto przyjrzeć się wcześniejszej historii zatrudnienia w danej firmie lub porozmawiać z kimś, kto tam pracował. Jeśli oferowane jest nam mieszkanie, warto sprawdzić, czy naprawdę istnieje. Jeśli opłacane są koszty podróży, należy upewnić się, że nie wiąże się z tym zobowiązanie wobec pracodawcy – tłumaczy Caroline Young, wiceszefowa Narodowej Agencji ds. Zwalczania Przestępczości

Największa liczba potencjalnych ofiar to rumuńska narodowość – 756 zgłoszeń. Zaraz po nich są Polacy (233 zgłoszeń). Dalej to Anglicy, Tajlandczycy i Bułgarzy.

Brytyjska organizacja Unseen uważa, że problemem może być bariera językowa i brak podstawowej znajomości języka angielskiego. Aby wyjść naprzeciw, stworzono specjalne ulotki dla Polaków, które mają podnieść świadomość problemu, jakim jest handel ludźmi. Organizacja współpracuje również z ambasadą RP w Londynie, by wspólnie pomóc wszystkim poszkodowanym.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKolejny bank zamyka swoją siedzibę w Southampton
NastępnyBurze przewidziane dla Southampton jeszcze dziś